Description
Produktnavn: Wasabi nødder
Beskrivelse:
Sprøde jordnødder overtrukket med wasabi-krydret dej, der giver en stærk og aromatisk smag. Velegnet som snack.
Ingredienser:
JORDNØDDER, majsstivelse, HVEDEMEL, sukker, dextrin, salt, kokosolie, wasabipulver, tang, farvestof (E141).
Allergiinformation:
Indeholder JORDNØDDER OG HVEDE (GLUTEN).
Kan indeholde spor af JORDNØDDER, NØDDER, SOJA OG HVEDE (GLUTEN).
Næringsindhold pr. 100 g
| Næringsstof | Mængde |
|---|---|
| Energi | 1816 kJ / 432 kcal |
| Fedt | 13,7 g |
| – heraf mættede fedtsyrer | 4,2 g |
| Kulhydrat | 63,8 g |
| – heraf sukkerarter | 19,9 g |
| Protein | 11,3 g |
| Salt | 1 g |
Nettovægt: 250 g
Opbevaring:
Opbevares tørt og køligt i tætlukket emballage.





