Description
Produktnavn: Cashewnødder
Beskrivelse:
Hele cashewnødder velegnet som snack samt til madlavning, bagværk og desserter.
Ingredienser:
CASHEWNØDDER
Allergiinformation:
Indeholder CASHEWNØDDER.
Kan indeholde spor af JORDNØDDER, NØDDER, SOJA OG HVEDE (GLUTEN).
Næringsindhold pr. 100 g
| Næringsstof | Mængde |
|---|---|
| Energi | 2552 kJ / 615 kcal |
| Fedt | 48,9 g |
| – heraf mættede fedtsyrer | 8,8 g |
| Kulhydrat | 20,8 g |
| – heraf sukkerarter | 5 g |
| Protein | 21,2 g |
| Salt | 0,5 g |
Nettovægt: 1000 g
Opbevaring:
Opbevares tørt og køligt i tætlukket emballage.





