Description
Produktnavn: Mandler
Beskrivelse:
Naturlige mandler som kan spises direkte som snack eller bruges i madlavning, bagværk og konfekt.
Ingredienser:
MANDLER
Allergiinformation:
Indeholder MANDLER.
Kan indeholde spor af JORDNØDDER, NØDDER, SOJA OG HVEDE (GLUTEN).
Næringsindhold pr. 100 g
| Næringsstof | Mængde |
|---|---|
| Energi | 2470 kJ / 590 kcal |
| Fedt | 52,5 g |
| – heraf mættede fedtsyrer | 3,7 g |
| Kulhydrat | 18,7 g |
| – heraf sukkerarter | 4,6 g |
| Protein | 21,4 g |
| Salt | 0,0 g |
Nettovægt: 1000 g
Opbevaring:
Opbevares tørt og køligt i tætlukket emballage.





