Description
Produktnavn: Ristede og saltede pistacienødder
Ingredienser: PISTACIENØDDER, salt
Allergiinformation:
Indeholder NØDDER (PISTACIENØDDER).
Kan indeholde spor af JORDNØDDER, ANDRE NØDDER, SOJA OG HVEDE (GLUTEN).
Næringsindhold pr. 100 g
| Næringsstof | Mængde |
|---|---|
| Energi | 2352 kJ / 562 kcal |
| Fedt | 45 g |
| heraf mættede fedtsyrer | 6 g |
| Kulhydrater | 28 g |
| heraf sukkerarter | 8 g |
| Protein | 20,8 g |
| Salt | 0,9 g |
Nettoindhold: 250 g
Opbevaring:
Opbevares tørt og køligt i tætlukket emballage, væk fra direkte sollys.





