Description
Produktnavn: Mandler
Ingredienser: MANDLER
Allergiinformation:
Indeholder NØDDER (MANDLER).
Kan indeholde spor af JORDNØDDER, ANDRE NØDDER, SOJA OG HVEDE (GLUTEN).
Næringsindhold pr. 100 g
| Næringsstof | Mængde |
|---|---|
| Energi | 2470 kJ / 590 kcal |
| Fedt | 52,5 g |
| heraf mættede fedtsyrer | 3,7 g |
| Kulhydrater | 18,7 g |
| heraf sukkerarter | 4,6 g |
| Protein | 21,4 g |
| Salt | 0,0 g |
Nettoindhold: 200 g
Opbevaring:
Opbevares tørt og køligt i en tætlukket beholder, væk fra direkte sollys.





