Description
Produktnavn (DK): Valnødder
Ingredienser: VALNØDDER
Allergiinformation:
Indeholder NØDDER (VALNØDDER).
Kan indeholde spor af JORDNØDDER, ANDRE NØDDER, SOJA OG HVEDE (GLUTEN).
Næringsindhold pr. 100 g
| Næringsstof | Mængde |
|---|---|
| Energi | 2738 kJ / 654 kcal |
| Fedt | 65,2 g |
| heraf mættede fedtsyrer | 6,1 g |
| Kulhydrater | 13,7 g |
| heraf sukkerarter | 2,6 g |
| Protein | 15,2 g |
| Salt | 0,01 g |
Nettoindhold: 200 g
Opbevaring:
Opbevares tørt, køligt og mørkt i tætlukket emballage.






