Description
Description
RISTEDE PROSOHIRSEGRYN
Ingredienser
Ristet prosohirse (100 %).
Allergiinformation
Produktet indeholder ingen allergener.
Fremstillet i en fabrik, der også håndterer JORDNØDDER, NØDDER, SOJA OG HVEDE (GLUTEN).
Næringsindhold pr. 100 g
| Næringsstof | Mængde |
|---|---|
| Energi | 1460 kJ / 349 kcal |
| Fedt | 3,5 g |
| – heraf mættede fedtsyrer | 0,7 g |
| Kulhydrat | 70 g |
| – heraf sukkerarter | 0 g |
| Kostfibre | 9 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0 g |
Oprindelse
Produkt fra Indien.





