Description
Description
RISTEDE GROVE HVEDEGRYN
Ingredienser
HVEDE (100 % knækket/råbrudt hvede).
Allergiinformation
Produktet indeholder HVEDE (GLUTEN).
Fremstillet i en fabrik, der også håndterer JORDNØDDER, NØDDER, SOJA OG HVEDE (GLUTEN).
Næringsindhold pr. 100 g
| Næringsstof | Mængde |
|---|---|
| Energi | 1564 kJ / 374 kcal |
| Fedt | 2 g |
| – heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 74 g |
| – heraf sukkerarter | 4 g |
| Kostfibre | 11 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 0 g |
Oprindelse
Produkt fra Indien.





