Description
Ristet lille hirse – grovgryn
Ingredienser
Ristet little millet split (100 %).
Allergiinformation
Indeholder ingen deklarationspligtige allergener.
Kan indeholde spor af JORDNØDDER, NØDDER, SOJA OG HVEDE (GLUTEN), da produktet er pakket i samme faciliteter.
Næringsindhold pr. 100 g
| Næringsstof | Mængde |
|---|---|
| Energi | ca. 1460 kJ / 349 kcal |
| Fedt | 4,7 g |
| – heraf mættede fedtsyrer | 0,9 g |
| Kulhydrat | 67 g |
| – heraf sukkerarter | 0 g |
| Kostfibre | 7,6 g |
| Protein | 7,7 g |
| Salt | 0 g |
Oprindelse
Produkt fra Indien.
Opbevaring
Opbevares tørt og køligt, væk fra direkte sollys.





