Description
Description
SMÅHIRSEGRYN TIL IDLI
Ingredienser
Little millet gryn (100 %).
Allergiinformation
Produktet indeholder ingen deklarationspligtige allergener.
Fremstillet i en fabrik, der også håndterer JORDNØDDER, NØDDER, SOJA OG HVEDE (GLUTEN).
Næringsindhold pr. 100 g
| Næringsstof | Mængde |
|---|---|
| Energi | 1700 kJ / 406 kcal |
| Fedt | 4,7 g |
| – heraf mættede fedtsyrer | 1,0 g |
| Kulhydrat | 67 g |
| – heraf sukkerarter | 0 g |
| Kostfibre | 7 g |
| Protein | 10,1 g |
| Salt | 0 g |
Oprindelse
Produkt fra Indien.





