Description
Description
HEL SORGHUM
Ingredienser
Sorghum (100 %).
Allergiinformation
Produktet indeholder ingen allergener.
Fremstillet i en fabrik, der også håndterer JORDNØDDER, NØDDER, SOJA OG HVEDE (GLUTEN).
Næringsindhold pr. 100 g
| Næringsstof | Mængde |
|---|---|
| Energi | 1416 kJ / 338 kcal |
| Fedt | 3,3 g |
| – heraf mættede fedtsyrer | 0,6 g |
| Kulhydrat | 72,1 g |
| – heraf sukkerarter | 0 g |
| Kostfibre | 6,3 g |
| Protein | 10,4 g |
| Salt | 0 g |
Oprindelse
Produkt fra Indien.





