Description
Ristet kodo-hirse – grovgryn
Ingredienser
Ristet kodo millet split (100 %).
Allergiinformation
Indeholder ingen deklarationspligtige allergener.
Kan indeholde spor af JORDNØDDER, NØDDER, SOJA OG HVEDE (GLUTEN), da det håndteres i samme produktionsmiljø.
Næringsindhold pr. 100 g
| Næringsstof | Mængde |
|---|---|
| Energi | ca. 1450 kJ / 346 kcal |
| Fedt | 3,6 g |
| – heraf mættede fedtsyrer | 0,8 g |
| Kulhydrat | 66 g |
| – heraf sukkerarter | 0 g |
| Kostfibre | 9 g |
| Protein | 8,3 g |
| Salt | 0 g |
Oprindelse
Produkt fra Indien.
Opbevaring
Opbevares tørt og køligt, væk fra direkte sollys. Luk posen tæt efter åbning.





