Description
VANDKASTANJE MEL
Ingredienser
Vandkastanje mel.
Allergiinformation
Produktet indeholder ingen allergener.
Fremstillet i en fabrik, der også håndterer HVEDE (GLUTEN), JORDNØDDER, NØDDER, SESAM OG SOJA.
Næringsindhold pr. 100 g
| Næringsstof | Mængde |
|---|---|
| Energi | 1381 kJ / 330 kcal |
| Fedt | 0 g |
| – heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 63 g |
| – heraf sukkerarter | 0 g |
| Kostfibre | 3 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 0 g |
Oprindelse
Produkt fra Indien.





