Description
BESAN – GRAM FLOUR (KIKÆRTEMEL)
Ingredienser
Kikærtemel.
Allergiinformation
Produktet indeholder ingen allergener.
Næringsindhold pr. 100 g
| Næringsstof | Mængde |
|---|---|
| Energi | 1319 kJ / 311 kcal |
| Fedt | 2,7 g |
| – heraf mættede fedtsyrer | 1,04 g |
| Kulhydrat | 50,0 g |
| – heraf sukkerarter | 4,2 g |
| Kostfibre | 11,5 g |
| Protein | 21,7 g |
| Salt | spor |
Opbevaring
Opbevares køligt og tørt, væk fra direkte sollys.





