Description
Wai Wai Instant Nudler 75 g
Beskrivelse
Klassiske instant nudler med krydret smagsblanding og sprøde toppings. Nudlerne kan spises både som suppe eller direkte som snack, fordi krydderiblandingen og olien giver en intens og aromatisk smag. Hurtig og nem tilberedning – klar på få minutter.
Ingredienser
Pasta: HVEDEMEL (GLUTEN), vegetabilsk palmeolie, salt, HVEDEGLUTEN, surhedsregulerende midler (E500, E170, E330), fugtighedsbevarende middel (E451), fortykningsmidler (E412, E1442), smagsforstærkere (E621, E627, E631), krydderipulver (salt, smagsforstærkere (E621, E627, E631), sukker, maltodextrin, chili, løg, spidskommen, hydrolyseret vegetabilsk protein, hvid peber, porre, sort peber, oregano), SOJASAUCE.
Kan indeholde spor af SELLERI OG SENNEP.
Allergiinformation
Indeholder HVEDE (GLUTEN) OG SOJA.
Kan indeholde spor af SELLERI OG SENNEP.
Fremstillet i en fabrik, der også håndterer NØDDER, MÆLK, SOJA, JORDNØDDER, SENNEP OG SESAM.
Næringsindhold pr. 100 g
| Næringsstof | Mængde |
|---|---|
| Energi | 1973 kJ / 471,2 kcal |
| Fedt | 20 g |
| – heraf mættede fedtsyrer | 9,4 g |
| Kulhydrat | 60,9 g |
| – heraf sukkerarter | 1,8 g |
| Protein | 10,1 g |
| Salt | 3 g |
Nettovægt
75 g
Opbevaring / oprindelse
Opbevares køligt og tørt.
Oprindelsesland: Nepal





