Description
SORGHUMMEL
Ingredienser
Sorghum (jowar).
Allergiinformation
Produktet indeholder ingen allergener.
Kan indeholde spor af JORDNØDDER, NØDDER, SESAM OG HVEDE (GLUTEN).
Næringsindhold pr. 100 g
| Næringsstof | Mængde |
|---|---|
| Energi | 1490 kJ / 356 kcal |
| Fedt | 1,9 g |
| – heraf mættede fedtsyrer | 0,3 g |
| Kulhydrat | 72,6 g |
| – heraf sukkerarter | 0 g |
| Kostfibre | 10,2 g |
| Protein | 10,4 g |
| Salt | 0,01 g |
Oprindelse
Produkt fra Indien.





